طارمی: 60 درصد قراردادهای فصل قبل را ندادند

[ad_1]

ایران ورزشی: طی یکی دو روز اخیر بازیکنان پرسپولیس در اقدامی هماهنگ به مشکلات مالی این تیم پرداختند و ناراحتی خود را از شرایط مالی این تیم ابراز کردند. بیشتر بازیکنان حرفهای مشترکی داشتند که نشان می‌داد، وضعیت مالی پرسپولیس همچنان در شرایط بحرانی قرار دارد و بازیکنان با وجود تقدیم جام قهرمانی به هواداران از شرایط پرداختی تیمشان به هیچ وجه رضایت ندارند. مهدی طارمی ‌درخصوص قهرمانی تیم پرسپولیس در سوپرجام ایران، اینطور حرف می‌زند: «هدف کلیه مربیان و بازیکنان پرسپولیس از ابتدا همین بود که دل هواداران شاد شود و خوشحالم با قهرمانی در لیگ برتر و حالا سوپرجام به آن چیزی که می‌خواستیم رسیدیم. مطمئناً هواداران ما لیاقت بیشتر از اینها را دارند. امیدوارم با دعای خیر مردم بتوانیم در آسیا هم روند خوبی که داریم را ادامه دهیم تا بعد از سال‌ها به ناکامی تیم‌های ایرانی در این رقابت‌ها پایان دهیم. پرسپولیس ظرفیت قهرمانی در آسیا را دارد و امیدوارم در این راه همه ارگان‌ها و مسوولان مربوطه به ما کمک کنند چرا که در آسیا ما دیگر پرسپولیس تهران نیستیم بلکه پرسپولیس ایران هستیم. امیدوارم این جام گرفتن ما در آسیا هم ادامه داشته باشد.»

او اشاره‌ای هم به مشکلات مالی که در این چند وقت گریبان پرسپولیسی‌ها را گرفته به طوری که روز گذشته آنها به صورت جمعی نسبت به این وضعیت معترض شدند، دارد: «هیچ بازیکن پرسپولیسی در تمرینات و بازی‌ها کم نمی‌گذارد، ‌امیدوارم هواداران این مساله را بدانند که اگر ما حرفی می‌زنیم به خاطر بی‌تعصبی نیست بلکه همه بازیکنان عاشق پرسپولیس و هوادارانش هستند اما به هر حال همه زندگی ما از فوتبال تامین می‌شود و شغلی جز فوتبال نداریم. وقتی به‌عنوان یک بازیکن حرفه‌ای قرارداد می‌بندیم انتظار بجایی است که به پولمان برسیم. بازیکنان پرسپولیس برای کسب این نتایج زحمت می‌کشند و این حق آنها نیست که بخواهد اینطور با آنها برخورد شود. شاید خیلی از مردم نمی‌دانند که ما چه مشکلاتی داریم و اگر از مشکلات ما آگاه شوند مطمئنا حق را به ما خواهند داد.»

آقای گل دو فصل اخیر فوتبال کشورمان حرفهایش را اینطور ادامه می‌دهد: «شما ببینید الان تیم‌های آسیایی یا همین تیم الاهلی عربستان که حریف مستقیم ما است چه هزینه‌هایی می‌کند و برای جذب یک بازیکن چند میلیون دلار پول هزینه می‌کند که اغراق نیست بگویم پول یک بازیکن آنها به اندازه یک سال باشگاه ما است اما در همین شرایط مردم انتظار دارند که ما نتایج خوبی بگیریم و شاید این مسائل را نبینند. قطعا هواداران حق دارند و آنها سرمایه اصلی باشگاه هستند اما این را باید بگویم که وقتی بازیکنان از نظر مالی به خوبی تامین نشوند این مسائل خودش را خیلی زود نشان می‌دهد. من دوست دارم که مردم بدانند ما چقدر زحمت می‌کشیم و در گرما و سرما برای شادی دل هواداران تلاش می‌کنیم اما به هر حال همه ما از فصل گذشته از مبلغ قرارداد و بندهای قرارداد طلبکاریم و الان هم طلب‌مان را می‌خواهیم. این را هم در نظر بگیرند که فصل جدید آغاز شده و خیلی از باشگاه‌ها به بازیکنانشان برای این فصل هم پول دادند که البته در باشگاه ما اینطور نیست. همه بازیکنان عاشق پرسپولیس و هوادارانش هستند که در این تیم حضور دارند. ما فقط حق خودمان را می‌خواهیم و به دنبال بیشتر از آن نیستیم.»

طارمی به زوایای دیگری از پرداخت نشدن به موقع حقوق بازیکنان اشاره می‌کند: «مسابقات فشرده است و بازیکنان می‌دانند که چه کار سختی در پیش دارند. این دقیقا همان چیزی است که همه ما به آن فکر می‌کنیم و می‌دانیم که مردم از ما انتظارات زیادی دارند بخصوص اینکه با قهرمانی در بازی سوپر جام هواداران خواهان قهرمانی‌های دیگر هم هستند. مطمئنا ما هم تلاش می‌کنیم تا دل آنها را شاد کنیم. در این بین باید امیدوار باشیم که باشگاه هم به قراردادهایی که با بازیکنان بسته عمل کند. زندگی ما از راه فوتبال بازی کردن می‌گذرد و اگر از نظر مالی در مضیقه باشیم این مشکل در درازمدت خودش را نشان خواهد داد. این خوب نیست که تیمی در حد پرسپولیس این همه مشکل داشته باشد. ما از فصل قبل طلبکاریم و بازیکنان همگی ناراحت هستند. ما باید روحیه خوبی برای ادامه مسابقات داشته باشیم. این انتظار زیادی نیست.» مهاجم تیم پرسپولیس درباره پاداش‌های پرداخت نشده به بازیکنان هم حرف‌هایی دارد: «ما قهرمان لیگ برتر و سوپرجام شده‌‌ایم و به جمع 8 تیم برتر آسیا صعود کرده‌ایم اما هیچ پاداشی نگرفته‌ایم. واقعاً این حق بازیکنان ما نیست که بعد از این همه موفقیت نه تنها پول خودشان را نگیرند بلکه پاداشی هم به آنها داده نشود. طلب ما از سال گذشته حدود 50، 60 درصد می‌شود و هنوز هم برای سال جدید اقدامی صورت نگرفته است. تیمی که می‌خواهد به موفقیت برسد باید از همه نظر در شرایط خوبی قرار داشته باشد؛ البته منکر زحمات مسوولان باشگاه نیستم اما مشکلاتی وجود دارد که همه بهتر از من آن را می‌دانید و در این شرایط امیدوار هستیم که این مسائل حل شود. به هر حال ما برای هوادارانمان بازی می‌کنیم و امیدوارم مشکلات‌مان حل شود. این انتظار زیادی نیست که صدای ما را بشنوند.»

اعتراض بازیکنان پرسپولیس به وضعیت بد اقتصادی تیمشان و بخصوص پرداختی‌ها به بازیکنان در حالی صورت می‌گیرد، که حریف قدیمی و پایتخت‌نشین این تیم یعنی استقلال هم شرایط مشابهی دارد و به نظر می‌رسد این مشکلات برای هر دو تیم به شکل بحرانی وجود دارد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *